نگاه تیزبین عکاس‌های روزنامه‌نگار

در دیدار سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر ایتالیا با جرج دبلیو بوش، رئیس جمهوری سابق آمریکا، رهبران دو کشور سعی می‌کردند نشان دهند روابط دو کشور از هر زمانی بهتر است.

عکاس خبری باید مثل روزنامه نگاری تیزبین خبرها را پیدا کند و با دوربین عکاسی اش آن ها را ثبت کند.

روزنامه نگار با تجربه که تحولات را دنبال کرده باشد، قادر است از لابه لای سخنان یک مقام دولتی آن یک جمله ای را بیرون بکشد که “خبر است.”

عکاس خبری با تجربه هم قادر است از دیدار چند ساعته دو رئیس جمهور عکس هایی بیرون بکشد که حال و هوای رابطه آن دو رئیس جمهور و در واقع آن دو کشور را نشان می دهد.

درست مثل روزنامه نگارها، عکاس های خبری هم دنبال شکار اتفاق های دراماتیک هستند.

در یک مسابقه فوتبال تا زمانی که دوتیم مشغول پاس دادن هستند خبر زیادی برای مخابره شدن وجود ندارد. اما درست لحظه ای که گلی به ثمر می رسد هم صدای مفسر برنامه بلند می شود، هم فلاش دوربین ها چشم ها را می زند.

به این ترتیب، عکاسی خبری از روزنامه نگاری جدا نیست. فقط فرق عکاس های خبری با روزنامه نگارها این است که آنها دوربین دارند و این ها قلم.

و نکته آخر، همان طورکه روزنامه نگار دیده ها و شنیده هایش را به زبانی شیوا و قابل فهم منتشر می کند عکاس خبری هم با استفاده از مهارتی که در عکاسی کسب کرده در قالب عکس هایی گویا و زیبا اتفاقات را ثبت و مخابره می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *