ده توصیه تایمز لندن به عکاس‌های خبری

عکاس: بن گر - شرکت‌کنندگان در کارنوال ناتینگ‌هیل لندن بعد از انجام یکی از سنت‌های کارنوال که پاشیدن رنگ و آرد به هم دیگر است.

توصیه‌های بن گر (Ben Gurr)، عکاس روزنامه تایمز لندن، به عکاس‌های خبری تازه کار:
۱. عکاس‌های خبری باید با دوربین و تجهیزات خود کاملا آشنا باشند. موقع عکس انداختن وقت ندارید که به نکات فنی فکر کنید. تا می‌توانید عکس بیندازید تا فکرتان روی عکس گرفتن و سوژه متمرکز شود.
۲. سوژه‌تان را با حس کنجکاوی بچه ها بررسی کنید و به پیش زمینه عکس هم حواستان باشد.
۳. از نور طبیعی استفاده کنید و صحنه را همان طور که هست ثبت و ضبط کنید.
۴. به سوژه‌ها کار نداشته باشید. از آنها نخواهید که ژست بگیرند یا در جایی که شما می‌خواهید بایستند. صحنه را همان طور که هست ثبت کنید. اجازه دهید سوژها خودشان باشند انگار که شما آنجا نیستید. اگر عکس طبیعی باشد مردم بیشتر به آن اعتماد می‌کنند.
۵. دوربین وسیله ساده‌ای برای عکاسی است. خود را اسیر گجت‌ها نکنید.
۶. پیشرفت تجهیزات عکاسی کمک می‌کند تا اشتباه ها کم شود. اما اگر اشتباهی رخ داد سعی کنید از آن عبرت بگیرید.
۷. در استفاده از برنامه‌های کامپیوتری برای بهتر کردن رنگ و کیفیت عکس‌ها زیاده روی شده و بیش از اندازه به آن بها داده شده است.
۸. شرح عکس قرار است چیزی روی عکس بگذارد و کمک کند تا عکس‌ها بهتر توضیح داده شوند. شرح عکس باید صد در صد دقیق باشد. به خصوص طرز نوشتن نام‌ها را چک کنید.
۹. با مردم صحبت کنید. آنها پر از اطلاعات به درد بخور هستند.
۱۰. عکس‌های بی‌نظیری که گرفته‌اید اگر به موقع به دست دبیر عکس نرسند پشیزی ارزش ندارند. مهلت‌های خبری را رعایت کنید. یاد بگیرید که در هر وضعیتی چه راه‌هایی برای ارسال تصاویر موجود است.
و چند نکته جامانده هم این که: حواس‌تان به باتری دوربین‌تان هم باشد، برای پارکومتر پول خرد داشته باشید، بهتر است باک ماشین‌تان پر باشد، و آماده هر پیشامد غیرمنتظره‌ای باشید!

با تشکر از جواد منتظری که لینک این مطلب را روی فیسبوک گذاشته بود.
http://www.thetimes.co.uk/tto/public/youngphotographer/article2642999.ece

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *