یک اَپ خبررسان باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

برای بازاری که با  اَپ‌های خبررسان پر شده است، نمی‌شود با ذکر فقط یک ویژگی نسخه‌ای برای موفقیت نوشت. اما دقت در آنچه منتشر می‌کنید و  شخصی‌سازی اخباری که ارسال می‌کنید، به موفقیت شما در تهیه یک اَپ خبررسان کمک می‌کند.

ارایه یک اَپ خبررسان تمام‌وکمال چالش اصلی همه بازیگران اصلی در این صحنه است. همه از نیویورک تایمز گرفته با اپ NYT Now، تا Watchup و Newsbeat که کارش جمع‌آوری مقاله‌ها و نشان دادن آنها به مخاطب در قالب ویدئو و رادیوست، می‌خواهند اپی تمام‌وکمال داشته باشند. همه می‌خواهند تا جایی که می‌شود محتوای خبر شخصی‌تر باشد و به قالب تن مشتریان دوخته شده باشد.

دنا لویتز (Dena Levitz)، مدیر استراتژی دیجیتال انجمن روزنامه‌های آمریکا، شش اَپ خبررسان را برگزیده است:
Wildcard
Linkedin Pulse
Timeline
Reuters TV
Periscope
Buzzfeed News
Wildcard یک هیئت تحریریه دارد. آنها کارت‌هایی تولید می‌کنند که اخبار پرطرفدار روز را جمع‌بندی می‌کند و مخاطب با انداختن نگاهی به کارت‌ها از اخبار روز مطلع می‌شود.
Linkedin Pulse از بانک اطلاعات لینکداین بهره می‌برد و اخبار را بنا به شغلی که کاربرانش دارند، برای آنها می‌فرستد.
Timeline تلاش می‌کند تا اخبار را معنا کند و برای همین به خبرهایی که منتشر می‌کند کلی اطلاعات پیرامونی و پیش‌زمینه اضافه می‌کند.
Persicope می‌خواهد پنجره‌ی ما به جهان باشد. برای همین، با پخش زنده در وب پنجره‌ای مستقیم به روی ما باز می‌کند. مثل زمانی که پل لوییز، خبرنگار گاردین، ناآرامی‌های بالتیمور را با اپ پریسکوپ مستقیم روی وب پخش کرد و با اهالی منطقه به شکل زنده مصاحبه کرد. دنیای پخش زنده از طریق وب دنیای تازه‌ای به روی ما گشوده که با راه افتادن پخش زنده روی فیسبوک دسترسی همه ما به آن میسر شده است و فقط می‌ماند که هر کدام از ما خبرنگارها چه‌طور از آن استفاده کنیم.
و ششمین اپ هم Buzzfeed است. در توضیح‌اش آمده است: «هر روز صبح دست‌چینی از خبرها را به شما ارائه می‌دهد. همراه یک فهرست‌ تیترگونه، چندتایی توئیت، جمع‌بندی‌های چند خطی و نقل‌قول‌هایی که به خبر پیش‌زمینه می‌دهند. خبرها هم فقط مال بازفید نیستند، از جاهای دیگر هم گردآوری می‌شوند.

فردریک فیلو سردبیر Mondaynote کار اصلی‌اش این است که ببیند چه‌طور می‌شود یک کاربر اپلیکیشنی را به صفحه اول موبایل‌اش می‌دوزد و سال‌ها آنرا نگه می‌دارد و همین‌طور چه‌طور می‌شود که اپلیکیشنی ظرف یک روز استفاده به فراموشی سپرده می‌شود.

برای فیلو خبری که از یک شبکه خبری معتبر می‌آید، اهمیت حیاتی دارد اگرچه این هنوز برای موفقیت کافی نیست. تمایلات به این سمت و سو که همه چیز باید به ساده‌ترین شکل در اختیار کاربر قرار بگیرد (به این ویدئوی نیویورتایمز نگاهی بیندازید) شاید به موفقیت این یا آن اپلیکیشن انجامیده باشد، اما ناشران نمی‌توانند دست روی دست بگذارند و توسعه سخت‌افزارها و نرم‌افزارها را نبینند.

«ریزپردازندهای پیشرفته راه‌های تازه‌ای را برای محاسبات کامپیوتری و گرافیکی باز کرده است و سازندگان دستگاه‌های کامپیوتری هم لایه‌های پیچیده‌تری به دستگاه‌های خود اضافه می‌کنند که مخاطبان هم انتظارش را دارند — مثلا مخاطبان این روزها انتظار دارند اپلیکیشنی که تولید می‌کنید ۳D Touch داشته باشد حتی اگر این امکان زیاد به در ساز و کار خبررسانی نخورد.

در کل این که مخاطب‌ها همچنان دوست دارند خبری به دست‌شان برسد که به‌ دردشان بخورد. در عین حال، دوست دارند که پیشرفته‌ترین فناوری‌ها در اپ‌هایی که طراحی می‌شود در اختیارشان گذاشته شود، اگر چه همچنان مایل هستند که بتوانند به ساده‌ترین شکل ممکن از این فناوری‌ها استفاده کنند.

ترجمه آزاد از این مطلب.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *