اقامت در هتل

– در طبقات پایین هتل اتاق بگیرید، اما نه در طبقه همکف. طبقات همکف امن نیستند. نردبان آتش‌نشان‌ها هم از شش طبقه بیشتر بالا نمی‌رود.

– در طبقات پایین هتل اتاق بگیرید، اما نه در طبقه همکف. طبقات همکف امن نیستند. نردبان آتش‌نشان‌ها هم از شش طبقه بیشتر بالا نمی‌رود.

– دو تا زیردری پلاستیکی کوچک همراه‌تان باشد. این باعث می‌شود کسی نتواند پنهانی در را باز کند و وارد اتاق شود. برای امنیت بیشتر از یک صندلی، یک قفسه یا یک قفل سفری استفاده کنید و در را طوری سد کنید که کسی نتواند آن را از بیرون باز کند.

– درهای هتل باید چوب یک تکه یا فلزی باشند تا امن تلقی بشوند.

– هتل‌هایی که کلیدهای الکترونیکی (کارتی) دارند امن‌تر هستند چون می‌توانند کلیدهای کارتی را که به مسافرهای قبلی داده بودند باطل کنند.

– بهتر است درِ اتاق چشمی داشته باشد تا بشود دید پشت در چه کسی ایستاده است.

– اگر در مناطق پرکشمکش هستید با چسب روی پنجره‌ها ضربدر بکشید تا در صورت انفجار از فرو ریختن پنجره‌ها جلوگیری کنید. بهتر است پرده‌‌ها همیشه کشیده باشد.

– همیشه برچسب “مزاحم نشوید” را پشت در بچسبانید. هیچ‌گاه room service را راه ندهید مگر آن که منتظر آنها باشید.
وقتی در اتاق نیستید پرده را بکشید و تلویزیون را روی یک کانال محلی روشن نگه دارید.

– سعی کنید اتاق‌تان نزدیک به آسانسور اما دور از پله‌های خطر باشد. مهاجمان اغلب از پله‌‌های خطر به راحتی فرار می‌کنند.
مطمئن شوید که پنجره‌ها بسته است.

– وقتی در لابی هتل نشسته‌اید یا لبِ استخر، کلید اتاق را جایی نگذارید که دیده شود. اگر می‌خواهید از امنیت هتلی که در آن مستقر هستید مطلع شود بیرون از هتل به هتل زنگ بزنید، نام خود را بگویید و شماره اتاق‌تان را بپرسید. هتل‌هایی که سیستم امنیتی خوب داشته باشند شماره اتاق مهمان‌شان را لو نمی‌دهند.

– ببینید وقتی مهمان‌ها از هتل خارج می‌شوند کلیدها را روی پیشخوان می‌گذارند و کلیدها مدتی روی هم همانجا می‌ماند یا هتل کلیدها را از دسترس دور نگه می‌دارد.

– چراغ قوه‌ی کوچکی همراه داشته باشید. خروجی‌های اضطراری هتل را پیدا کنید. ببینید آژیر آتش‌سوزی چه صدایی دارد. ببینید اتاق شما تا نزدیک‌ترین خروجی اضطراری چند در فاصله دارد. اگر راهرو را دود گرفته باشد با شمردن درها می‌توانید بفهمید چه قدر با خروجی اضطراری فاصله دارید.

– شب که می‌خوابید کلید را پشت در نگذارید. مهاجمی که حرفه‌ای باشد می‌تواند کلید را در قفل بچرناند.

– اگر زنی هستید که تنها سفر می‌کنید،. قبل از این که در اتاق را باز کنید و ببینید چه کسی پشت در است، در حمام را ببندید، دوش را باز کنید و بعد در را باز کنید. با این کار نشان می دهید در اتاق تنها نیستید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *